Amazing Discoveries | Úžasné objevy
Úvod > Info > Ohlédnutí za přednáškami „Budoucnost Evropy“
Ohlédnutí Kima Kjaera za jeho návštěvou v Evropě a sérií přednášek s názvem „Budoucnost Evropy“.

S velkým očekáváním přišel 30. říjen roku 2016, kdy jsem já, a moje manželka Judy, po přípravě našeho domova na zimu, odcestovali na letiště ve Vancouveru a odletěli malým letadlem. Následující ráno jsme nasedli na letadlo do Toronta a téměř o sedmnáct hodin později jsme přistáli v Brně, v České republice. Zde se s námi setkal Martin Dejmek ze služebnosti Úžasné objevy – Amazing Discoveries (AD) v České republice, a odvezl nás do našeho přechodného domova po následující tři týdny. Byli jsme přijati s otevřenou náručí milými hostiteli, kteří s námi zacházeli jako s královskou rodinou po celou dobu našeho pobytu. Naše zavazadla byla přivezena následující den.

img_20161105_173455

Série setkání, s názvem „Budoucnost Evropy“, byly upraveny především pro nevěřícího člověka, který tak měl najít chuť ve studování Bible. Přednášky zahrnovaly proroctví z druhé a sedmé kapitoly knihy Daniel a také z knihy Zjevení dvanácté až čtrnácté kapitoly. Pozadím pro tato proroctví byla historie českého národa od časů Viklefa, Jana Husa, až po současnost. Sbor v Bystřici byl zapálený, přátelský a velmi podporující každé setkání s přispěním vynikajících pěveckých a instrumentálních vystoupení. Sbor byl plný téměř pokaždé, kdy jsme se setkali. Členové tohoto sboru nám řekli, že zde byli různí lidé z okolní komunity a, že zde byl i celý sbor, který sledoval tato setkání na internetu. Každý člověk byl povzbuzen učinit rozhodnutí pro Boha a zavázat se ke studiu Bible. Když jsem jeden večer stál na chodbě a přál jsem lidem vycházejícím ze sálu, viděl jsem hned několik návštěvníků, kteří přicházeli ke stolu s nabízenou literaturou zdarma a odnesli si edice v tvrdých deskách Velkého sporu věků, Touhy věků a Cesty ke Kristu.

img_20161120_174049

Každé setkání bylo vysíláno živě na internetu a poté také archivováno. Nastalo však několik technických problémů hned při prvních dvou setkáních. První podvečer, internetový server YouTube (zde probíhalo vysílání) uložila záznam v komprimované zmenšené podobě, takže výsledné video mělo pouze 15 minut. Díky úložným zařízením v počítačích se však ze záložní kopie podařilo zkompletovat celou přednášku a vložit zpět na YouTube. Následující večer naopak selhalo zase úložné zařízení v počítači, avšak stránka YouTube již fungovala správně a úspěšně uložila celou přednášku ve vysokém rozlišení. Videa na internetu již byla mnohokrát zhlédnuta, to první má už přes 2,500 zhlédnutí za měsíc a to poslední přes 800 zhlédnutí za několik týdnů. Tým AD z Brna a BibleTV z Českého Těšína udělali skvělou práci se zajištěním živého vysílání a následného archivování.

img_20161105_173702

Přednášky byly sledovány online z různých zemí včetně Spojených států, Polska, Slovenska a Německa. Jeden z posluchačů přicházejících na tato setkání má dceru, která žije a pracuje v Saudské Arábii, a ta sledovala tyto semináře odtud. Poté oznámila, že několik lidí se jí ptalo, aby jim řekla více o konci světa. Je úžasné, jak Bůh dokáže oslovit lidi v Saudské Arábii skrze setkání v České republice.

20161106_174828

Kazatel sboru a rodina, u které jsme bydleli, s námi velmi dobře spolupracovali na každém setkání. Tyto semináře probíhaly po tři pátky, soboty a neděle, třikrát jsem kázal při sobotních bohoslužbách a také jsem měl zamyšlení na modlitebním setkání v průběhu posledního týdne. Sbor také podporuje Klub zdraví jako cestu přiblížit se okolní komunitě. Využívají místnost na radnici pro uskutečnění jejich schůzek a zvou veřejnost k účasti na diskuzích o různých zdravotních tématech. Když měla moje manželka Judy jednu takovou přednášku, místnost byla plná různých lidí z okolí včetně členů sboru. Diskutovalo se o přírodních prostředcích, včetně půstu. Později jsme zjistili, že zde byl jeden pán, který byl trochu nachlazený. Avšak po tomto setkání nejedl jeden nebo dva dny a okamžitě nachlazení ustoupilo. Byl rád za tak jednoduchý lék, který ho nic nestál. Našli jsme si zde hodně českých přátel a díky nim jsme mohli vidět několik historických a významných míst v této oblasti. Když se naplnil náš čas, odcestovali jsme s Martinem a Jarkem do Norimberku kde jsme zůstali se Stanem a Petrou Seldbauerovými z AD v Německu.

img_20161111_174255

Tam jsme se taky skoro týden cítili jako královská rodina, chodili jsme na procházky, kde jsme mohli vidět několik jejich památek. Natočili jsme tři kázání a jeden rozhovor ve studiu AD a uspořádali večerní setkání v Norimberském sboře v pátek, sobotu a neděli, stejně jako kázání na sobotní bohoslužbě. Tak, jako v Bystřici, oba dva sbory a jejich kazatelé úžasně tato setkání podporovali. I zde bylo vše živě vysíláno a archivováno na YouTube. Na posledním setkání bylo asi dvacet návštěvníků, kteří předstoupili a znovu se zavázali Bohu. Třicet nebo i více lidí na to reagovalo pláčem. Bylo úžasné vidět Ducha Svatého pracovat v srdcích těchto mnoha lidí. Moc děkujeme AD za podporu těchto setkání v České republice a Německu. Bylo velkým požehnáním být toho součástí.

Kim Kjaer

Komentujte

Napsat komentář

Navigace

Nejnovější
Nejnovější příspěvky
Nejnovější videa
Události
Sledujte nás na Facebooku
Zdraví
Články
NEWSTART - Osm zákonů zdraví
Alkohol pod lupou
Excitotoxiny
Káva
Kontroverzní mléko
Maso a Bible
Rafinované potraviny
Vegetariánský životní styl
Videa
Život v celé své kráse
Pokrm k zamyšlení
Cukrovka a Rakovina
Klub zdraví
Zdravý talíř
Recepty
Snídaně
Polévky
Obědy
Dezerty
Pomocníci
Užitečné grafy a tabulky
Bible a víra
Články
Je Bible pravdivá?
Pochopení Bible
Kdo je Ježíš?
Desatero přikázání
Původ zla
Boží plán na odstranění hříchu
Křesťanský život
Den odpočinku
Náboženské směry
Uctívání slunce
Babylonské náboženství
Pohanství a katolicismus
Druhý příchod Ježíše Krista
Milénium pokoje
Co se děje po smrti?
Videa
Hledání pravdy
Ježíš: Tvá naděje
Budoucnost Evropy
Pochopte souvislosti světových událostí
Totální Útok
Opravování Trhlin
Kroky k osobnímu oživení
Živý oheň (Věčné evangelium)
Úplná proměna
Sedmý den
Cliff! - Filozofie pro dnešek
Cyklus biblických zamyšlení
Bez obav do blízkých událostí
Ellen Whiteová a její kritici
Biblická kázání
Biblické odpovědi
Ostatní
Životní příběhy
Bible Online
Koupit Bibli
Biblické lekce
Evoluce vs Stvoření
Články
Podstata sporu
Zapsáno v kamenech
Videa
Genesis Konflikt CZ
Genesis Konflikt SK
Ostatní
Pozadí hudby, filmů a her
Duchovní hudba
Články
Videa
Proroctví a světové události
Články
7 posledních ran
Vpřed k Nedělnímu zákonu
Videa
Zprávy ze světa
Papežství naplňuje proroctví
Reformace
Velký spor věků
Články
Reformace
Příběhy reformace
Katolické koncily
Videa
Oživení reformace
500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Valdenští - Zpět do budoucnosti?
Kořeny víry
Strážci pravdy
Putování reformací
Láska a partnerství
Články
Videa
Knihy ZDARMA
Videa
Přehled videí
Nejnovější videa
Seznamy videí
Série přednášek
Životní příběhy
Ježíš: Tvá naděje
Budoucnost Evropy
Genesis Konflikt CZ
Genesis Konflikt SK
Hledání pravdy
Pochopte souvislosti světových událostí
Totální Útok
Život v celé své kráse
Pokrm k zamyšlení
Cukrovka a Rakovina
Klub zdraví
Opravování Trhlin
Kroky k osobnímu oživení
Úplná proměna
Oživení reformace
500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Valdenští - Zpět do budoucnosti?
Putování reformací
Strážci pravdy
Sedmý den
Cliff! - Filozofie pro dnešek
Cyklus biblických zamyšlení
Bez obav do blízkých událostí
Ellen Whiteová a její kritici
Biblická kázání
Biblické odpovědi
Zprávy ze světa
Papežství naplňuje proroctví
Audio

Nejnovější videa