Amazing Discoveries | Úžasné objevy
Úvod > O nás > Naši řečníci

Naši řečníci

Prof. Dr. Walter Veith je mezinárodně uznávaný vědec, přednášející v mnoha zemích Afriky, Evropy, Ameriky a Austrálie. Je autorem několika bestsellerů např. Diet and Health: Scientific Perspectives, Truth Matters: Escaping the labyrinth of Error (Na pravdě záleží) a Genesis conflict (Genesis konflikt). Profesor Walter Veith získal doktorát ze zoologie na Univerzitě Kapského Města v r. 1979. V letech 1979–1986 přednášel zoologii na univerzitě ve městě Stellenbosch (JAR). V té době obohatil přírodní vědy několika významnými objevy. V roce 1988 byl pozván jako host na Univerzitu Loma Linda v USA . Zde spolu s dalšími předními světovými geology přispěl k řešení důležitých otázek týkajících se evoluce a stvoření. Profesor Veith je jedním ze zakladatelů Institute for Creation Research (Institutu pro výzkum stvoření). Jednou z hlavních vědeckých oblastí profesora Veitha byla nutriční fyziologie s důrazem na vliv moderních velkochovů na výskyt nemocí přenosných ze zvířat na lidi. Toto vysoce kontroverzní téma je důležité zvláště v souvislosti s epidemií nemoci šílených krav. Jeho výzkum se soustředil na degenerativní onemocnění lidí,
která jsou způsobována nesprávnou výživou, a to zvláště na osteoporózu, artritidu a rakovinu. Také se zajímal o vliv používání antibiotik na nové formy rezistentních bakterií, které kontaminují potravinové zdroje po celém světě. Profesor Veith je jedním z pěti vědců z Jižní Afriky, kteří získali grant londýnské Královské společnosti na Program rekonstrukce a rozvoje vědeckého prostředí v post-apartheidské Jižní Africe. Vykonává také funkci poradce vlády Jihoafrické republiky pro výzkum výživy, zdraví a kvality potravin a aktivně se zabývá především otázkou původu života, psychologií zdraví a výživy. Informace, které prezentuje jsou založeny na jeho vlastním hloubkovém výzkumu v oblastech evoluce/stvoření, zdraví a stravování a biblická proroctví.
Jeho životní zkušenost najdete zde. | Starší verze s titulky zde.

Kazatel Victor Gill je oficiálně v důchodu po 20-ti leté kazatelské službě v několika sborech napříč Kanadou a po letech evangelizace v Kanadě, Indii a na Ukrajině. Avšak i v současné době pokračuje ve své službě, jak ve své domovině, tak i v zahraničí.

Řečník Daniel Pel usilovně cestuje po celém světě, aby prezentoval poutavá biblická poselství pro naši dobu. Jeho dynamický a logický způsob prezentace již oživil a insiroval mnohé mladé i starší posluchače. Daniel je nadšený student Bible a své studium především zaměřuje na apokalyptická proroctví. Skrze jeho semináře, které se konaly v již mnoha zemích po celém světě, mnozí nalezli naději, útěchu, ujištění pro nadcházející dny a také upřímné odpovědi na své otázky. Ačkoliv se Daniel narodil na Novém Zélandě Holadským rodičům, většinu svého života strávil v Evropě a nyní žije se svojí ženou v Norsku.

Tim Riesenberger MD, MPH, je certifikovaný lékař urgentní medicíny, který žije v oblasti Seattlu. Je zapálený do preventivní medicíny a po celém světě šíří křesťanské zdravotní poselství. Svůj titul MD obdržel na Univerzitě Loma Linda, je držitelem magisterského titulu veřejného zdraví v oboru preventivní medicíny z Univerzity Montemorelos a doktorského titulu urgentní medicíny z Univerzity Stanford. Tim procestoval jako řečník a lékař mnoho zemí. Zdravotní poselství šíří také skrze televizní prezentace.

Kim-KjaerKim Kjaer
Kim Kjaer je vysvěcený kazatel v církvi Adventistů sedmého dne, se kterým se váží zkušenosti z evangelizace a pastorační služby. Před jeho prací v křesťanské službě, byl Kim vlastníkem úspěšné softwarové firmy. Poté, co prodával software téměř 7 let, ho Bůh povolal k jinému druhu prodeje. Kim pracoval s Amazing Facts, cestoval tak po celých Spojených státech spolu se svojí ženou Judy a promlouval tak k tisícům lidí na evangelizačních setkáních na témata knih Daniele a Zjevení. Po 6-ti leté práci s Amazing Facts, se připojil k Potomac Conference, založil sbor, ve kterém byl kazatelem spolu se sesterským sborem. Nedávno byl Kim výkonným ředitelem neziskové televizní služebnosti Blue Mountain Television v jihovýchodním státě Washington. Kim a Judy jsou hrdí rodiče svojí dcery Annie Morgan. Také rádi tráví čas se svými čtyřmi vnoučaty, Calebem, Joshuou, Danielem a Rebekou.

Olaf Schröer
Olaf Schröer je známý řečník a dlouholetý pozorovatel politického a náboženského dění v západním světě. V současné době je kazatelem Církve Adventistů sedmého dne v německém Wittenbergu. Předchozích 8 let působil ve sboře v Mannheimu. Středobodem jeho studijních sérií a přednášek jsou prorocké výpovědi Písma svatého, obzvláště proroctví z knih Zjevení a Daniel. Přitom objasňuje, jak aktuální a významné jsou tyto výroky přímo pro tuto generaci. Zajímá se především o základy reformace a ekumenického hnutí na pozadí napínavých biblických proroctví.

Navigace

Nejnovější
Nejnovější příspěvky
Nejnovější videa
Události
Sledujte nás na Facebooku
Zdraví
Články
NEWSTART - Osm zákonů zdraví
Alkohol pod lupou
Excitotoxiny
Káva
Kontroverzní mléko
Maso a Bible
Rafinované potraviny
Vegetariánský životní styl
Videa
Život v celé své kráse
Pokrm k zamyšlení
Cukrovka a Rakovina
Klub zdraví
Zdravý talíř
Recepty
Snídaně
Polévky
Obědy
Dezerty
Pomocníci
Užitečné grafy a tabulky
Bible a víra
Články
Je Bible pravdivá?
Pochopení Bible
Kdo je Ježíš?
Desatero přikázání
Původ zla
Boží plán na odstranění hříchu
Křesťanský život
Den odpočinku
Náboženské směry
Uctívání slunce
Babylonské náboženství
Pohanství a katolicismus
Druhý příchod Ježíše Krista
Milénium pokoje
Co se děje po smrti?
Videa
Hledání pravdy
Ježíš: Tvá naděje
Budoucnost Evropy
Pochopte souvislosti světových událostí
Totální Útok
Opravování Trhlin
Kroky k osobnímu oživení
Živý oheň (Věčné evangelium)
Úplná proměna
Sedmý den
Cliff! - Filozofie pro dnešek
Cyklus biblických zamyšlení
Bez obav do blízkých událostí
Ellen Whiteová a její kritici
Biblická kázání
Biblické odpovědi
Ostatní
Životní příběhy
Bible Online
Koupit Bibli
Biblické lekce
Evoluce vs Stvoření
Články
Podstata sporu
Zapsáno v kamenech
Videa
Genesis Konflikt CZ
Genesis Konflikt SK
Ostatní
Pozadí hudby, filmů a her
Duchovní hudba
Články
Videa
Proroctví a světové události
Články
7 posledních ran
Vpřed k Nedělnímu zákonu
Videa
Zprávy ze světa
Papežství naplňuje proroctví
Reformace
Velký spor věků
Články
Reformace
Příběhy reformace
Katolické koncily
Videa
Oživení reformace
500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Valdenští - Zpět do budoucnosti?
Kořeny víry
Strážci pravdy
Putování reformací
Láska a partnerství
Články
Videa
Knihy ZDARMA
Videa
Přehled videí
Nejnovější videa
Seznamy videí
Série přednášek
Životní příběhy
Ježíš: Tvá naděje
Budoucnost Evropy
Genesis Konflikt CZ
Genesis Konflikt SK
Hledání pravdy
Pochopte souvislosti světových událostí
Totální Útok
Život v celé své kráse
Pokrm k zamyšlení
Cukrovka a Rakovina
Klub zdraví
Opravování Trhlin
Kroky k osobnímu oživení
Úplná proměna
Oživení reformace
500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Valdenští - Zpět do budoucnosti?
Putování reformací
Strážci pravdy
Sedmý den
Cliff! - Filozofie pro dnešek
Cyklus biblických zamyšlení
Bez obav do blízkých událostí
Ellen Whiteová a její kritici
Biblická kázání
Biblické odpovědi
Zprávy ze světa
Papežství naplňuje proroctví
Audio

Nejnovější videa