Jaké principy jsou obsaženy v rockové a metalové hudbě? Na základě jaké myšlenky tato hudba vznikla? Koho oslavuje?

Bible říká, že bychom měli zkoumat duchy, abychom zjistili, zda jsou z Boha (1 Jan 4:1). Již od svého začátku je rock’n’roll spojen s temnými silami. Dokonce i fráze rock and roll má svůj původ v nemorálnosti a zvrácenosti, což jsou jedny ze Satanových nejoblíbenějších nástrojů.

Vezměte si například tento výňatek z časopisu Ultrakill:

„Máme Satana, Belzebuba, Sataniala, Hada … a pána chaosu … Ale jakou má s nimi všemi spojitost hudba? Ještě před heavy metalem se ďábel zajímal o rock’n’roll. Samotný název rock’n’roll se zrodil jako synonymum pro sex v černošském americkém slangu. A hříšné plození je po dlouhou dobu ďáblův obor.“ (1)

Jaké doznání! Tento názor, týkající se starého partnerství Satana a rocku, nezaznívá pouze od novinářů v časopisech. Samotní muzikanti jsou si také vědomi tohoto jasného spojení. Posuďte sami prostřednictvím těchto tvrzení jedné z největších rockových a popových hvězd, Davida Bowieho:

“Věřím, že rock’n’roll je nebezpečný, mohl by jistě způsobit na západě velmi špatné pocity … musí se to teď stočit na opačnou cestu, a tam také vidím, že to směřuje, přináší temnou éru …”

Domnívám se, že jsme jen hlasatelé něčeho mnohem temnějšího, než jsme my sami.

Rock’n’roll přitahuje nižší elementy a temnotu, což si myslím, že nepotřebujeme. Jsem přesvědčený, že rocková hudba byla vždy hudbou ďábla, a nepřesvědčíte mě o opaku. (2)

V jakém směru můžeme považovat rock’n’roll za ďáblovu hudbu?

Sex

Manažer Rolling Stones řekl:

„Rock je sex. Toto musíte vrazit teenagerům do tváře!“ (3)

Sexuální poselství rockové a populární hudby vystupuje jako maják, a pyšně zobrazuje satanské barvy tohoto odvětví. Bible vypovídá zcela jasně o posvátné povaze sexuálních vztahů.

O tomto důležitém tématu pojednává historie potomků Izraele. Satan je vyzval k pohanství prostřednictvím sexuální zvrácenosti. Než si to Izraelité uvědomili, klesli tak hluboko, že dokonce začali praktikovat homosexualitu a bizarní okultní orgie a ceremonie.

Rock zahrnuje velmi výrazné sexuální prvky. Vše, co musíte udělat, je zapnout hudební kanál a uvidíte, jak na vás jazyk sexu promlouvá prostřednictvím módy, svůdného jednání, tance, scén, hudby a textů.

Elton John si naprosto beze studu myslí, že není nic špatného na tom, jít do postele s osobou stejného pohlaví. David Lee Roth, bývalý hlavní zpěvák skupiny Van Halen, hrdě řekl:

„Možná nevejdu do historie, ale udělám to vaší dcerušce…“

V říjnu 1996 Madonna porodila svou dceru Lourdes Maria Ciccone Leon. Řekla, že nemá žádné úmysly provdat se za Carlose Leona, otce své dcery. Jeden článek o Madonně uvádí následující:

Madonna, jejíž svůdné videoklipy si získaly hněv náboženských skupin, uvedla, že neřešila svou pověst královny sexu, že by se jí poté hůř vychovávala dcera. „Považuji se za velmi morální osobu.“ (4)

Podivuji se nad tím, na co se Madonna odkazuje, když tvrdí, že je „velmi morální člověk“, protože zatímco ona prezentuje svoji morálku, v rozhovoru se dále píše, že ani teď, když se stala matkou, nemá v úmyslu usměrňovat svoji pověst špatné holky.

George Michael je další z „popové elity“, který nám demonstruje nedostatek svědomí v tomto průmyslu. Na otázku, zda se jeho sexuální život zlepšil, když zestárl, řekl Michael: „Oh, … ano. Není to ani otázka zlepšení. Je to spíše záležitost uvědomění si, o čem to je, být se správnými lidmi a mít ten správný sexuální zážitek.“(5)

Michael věnoval své nejnovější album Older svému homosexuálnímu příteli, a přiživil pověsti o jeho sexuálních sklonech.(6)

Satan miluje, když pasivně přijímáme zkreslené představy o sexu, prezentované v médiích. Téměř každý okamžik našeho volného času se nacházíme naladěni na toto laciné televizní drama nebo hudební kanál, zobrazující páry ve vášnivém sexuálním objetí.

A přesto, v samo-spravedlivé slepotě, přesvědčujeme sami sebe, že se nedíváme kvůli sexu – je to jen příběh a umění, které nás těší. Stáváme se pozorovateli a gratulujeme si k tomu, že se aktivně neúčastníme tak hanebného chování.

Někteří diváci vám řeknou, že díky televizi se necítí osamělí, a že zlo, zobrazené v programu, nemá žádný vliv na jejich zralou křesťanskou mysl. Co se stalo se společenstvím s Božím Slovem? Co se stalo se zoufale potřebnými hodinami intenzivního studia Bible a s vroucným modlením?

Oklamali jsme sami sebe, pokud věříme, že můžeme prostě odejít z hracího pole života a posadit se na tribuně jako pozorovatelé. Ale to, k čemu nás vyzývá Bůh, je odejít z tohoto stadionu a připojit se k řadám těch, kteří se snaží udržet v čistotě před světem. (Jakub 1:27).

Ve skutečnosti Ježíš řekl, že dokonce i pohled na ženu s chtíčem je cizoložstvím (Matouš 5:28). Když se díváme na televizi, podílíme se mentálně na aktivitách, které vidíme při sledování filmů. Při sledování scén plných nahoty a sexuálních vztahů, se mentálně účastníme těchto činností. Neexistuje taková věc jako „pouhý pozorovatel“.

Okultismus

Hudba a okultní praktiky šly vždycky ruku v ruce:

„Již od starověku je hudby využíváno při posvátných ceremoniálech a šamanských rituálech. Nedávno bylo potvrzeno, že zvuky mohou ovlivňovat naše mozkové vlny. Proměnlivost zvuku způsobuje změny našeho vědomí a navozuje mystický stav mysli. Vzájemný vztah mezi okultismem a zvukem se zdá na první pohled nepatrný. Přesto, už ve starověkých tajemných školách v Egyptě, Římě, Řecku, Tibetu, Indii a na dalších místech světa, byla nauka o zvuku považována za velmi rafinovanou vědu.“ (7)

Není tedy překvapující následující seznam jmen umělců, kteří vstoupili do okultního světa: Elvis, Beatles, Elton John, Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple, Rush, Iron Maiden, Metallica, AC / DC, Sting, Linkin Park, Eminem a Jay-Z, to je výčet jen pár hudebníků a hudebních skupin, vyznávajících sexuální zvrácenost a Satana.

Sting o své roli, kterou hrál ve filmu Brimstone a Treacle prohlásil: „Je to takový milý chlapec… dobře vychovaný, ale také docela nestoudný, v jenu chvíli se smějete, a vzápětí se propadáte hanbou. To je důvod proč chci tento natočit… je mi to blízké.“ (8)

Totéž platí i pro postavu, kterou hrál ve filmu Dune o rok později:

„Jsem Feyd… Jsem velmi šťastný, že na plátně mohu vyvolat svůj temný stín, mého démona. Většina lidí musí jakýkoliv svůj temný stín potlačovat. Já mám dovoleno ho vypustit.“

Obě role se dokonale hodily k jeho přezdívce „Princ temnot“ – a jeho hudba mířila stejným temným směrem.

Kdo další je nazýván Princem temnoty? Není to jen heavy metalový průmysl, který bývá spojován s tímto označením, souvisejícím s temnotou. Satan tvrdě pracuje na zkorumpování všech aspektů popového a rockového průmyslu. Sami jste to slyšeli přímo od dotyčných osob.

Aleister Crowley, otec moderního satanismu, se nemýlil, když prozradil, že vytvořil druh magie, která kdyby se propojila se sílou hudby, mohla by změnit svět. Crowleyho filozofie je zde také relevantní, protože mnoho hudebníků následovalo jeho satanskou teologii.

Ozzy Osbourne, napsal o Crowleym píseň a Beatles ho prezentovali na obalu svého alba.

Jimmy Page z Led Zeppelin jím byl tak fascinován, že dokonce koupil zámek v Anglii, který Crowley, jeho mentor, dříve vlastnil. Po nějakou dobu provozoval také jedno z největších okultních knihkupectví v Londýně.

Magazín Ultrakill uvedl: „Ďábel se velice zajímal o rock and roll, již od jeho počátku. Ve skutečnosti, byl rock’n’roll jeho nápad.“

Ano, ďábel se hluboce zajímal o rock’n’roll již od doby jeho vzniku, jak vhodně poznamenal magazín Ultrakill. Ve skutečnosti, byl totiž rock’n’roll jeho nápad.

Rouhání

Rouhání je, když někdo říká nepravdivé věci o Bohu. Jako křesťany by nás mělo pohoršovat, když lidé říkají špatné věci o našem Bohu. Jak tedy o našem Bohu svědčíme, když natěšeně kupujeme díla hudebníků, kteří se vysmívají našemu milujícímu Pánu a Spasiteli? Mick Jagger z Rolling Stones, který napsal píseň „Sympathy for the Devil“, řekl o Ježíši toto:

„Kdyby byl Ježíš obžalován u moderního soudu, byl by vyšetřen lékaři, kteří by shledali, že je posedlý bludy a prohlásili by ho za osobu nezpůsobilou a neschopnou své obhajoby. Poslali by ho do ústavu pro choromyslné.“ (9)

Když byl Ringo Starr ještě členem Beatles, tak prohlásil následující:

„Nejsme jen proti Kristu… jen proti papeži a proti křesťanům. Ježíš je mrtvý.“ (10)

A nebyl jediným členem Beatles, který se odvážil tak silně vylíčit své pocity. John Lennon to napsal v knize A Spaniard in the Works:

Ježíš je česnekožrout, smradlavý, malý žlutý tlustý fašistický bastard, katolický Španěl.(11)

Derek Taylor, bývalý tiskový mluvčí Beatles, prohlásil toto:

„Jsou to čtyři Liverpoolští kluci, kteří jsou hrubí, vulgární a rouhají se, ale přesto ovládli svět. Je to, jako kdyby založili nové náboženství. Jsou zcela proti Kristovi. Tak moc, že mě až šokují! Není jednoduché tohle dělat.“ (12)

Lži o Bohu nebo zneužívání jeho jména, to vše se vyskytuje v mnoha textech písní. Například v písni hudební skupiny Marilyn Manson, s názvem „The Reflecting God“, se zpívá následující:

Šel jsem k bohu, abych ho viděl,
A díval jsem se na sebe,
Viděl jsem, že nebe a peklo byly lži,
Když jsem bůh já, každý zemře.

A John Lennon napsal tato slova:

Bůh je pojem, kterým můžeme ohodnotit naši bolest…
Nevěřím v Bibli… Nevěřím v Ježíše …
Věřím jen v sebe.
Yoko a já,
a to je realita.

Z těchto příkladů překroucené sexuality, spirituality a překrouceného chápání Boha je zřejmé, že rockový průmysl je řízen Satanem. Vzpomeňte si znovu na slova Davida Bowieho:

„Jsem přesvědčený, že rocková hudba byla vždy hudbou ďábla, a nepřesvědčíte mě o opaku.“

I když mnohá prohlášení z pop-rockového průmyslu jsou často hrubá a mnohdy usvědčující, tento článek v žádném případě neodsuzuje jednotlivé osoby za jejich vyjádření. Věci, které hudební sdělovací prostředky prezentovaly, jsou pouze promyšlená vyjádření instituce, ke které jednotlivci patří.

Lidé přicházejí a odcházejí; Satan je využívá jako jednorázové odpadky – stejně tak se pokouší využít tebe a mě – a pak je nemilosrdně vyhazuje, když splní svůj účel. Ježíš zemřel za každého z těchto lidí a nese hříchy každé kající se duše. Každého velmi vroucně miluje, od Elvise až po Madonnu. Měli bychom mít stejný postoj jako On a měli bychom je v modlitbě odevzdat Bohu.

Znamená to tedy, že je v pořádku jít a koupit si jejich nahrávky nebo poslouchat jejich hudbu? Ne, to samozřejmě není. Když je někdo nebo něco využíváno jako zasvěcený Satanův nástroj, je naší povinností, pro naši vlastní bezpečnost, s ním nemít nic společného (viz 2 Timoteovi 3:1-5). To však neznamená, že bychom se neměli modlit za ztracené.

Pojďme společně odevzdat Bohu k uzdravení vše, co jsme – nás hříšné a chudé, společně s životy těchto zlomených lidí.

Pro další informace o hudebním průmyslu v souvislosti s okultismem doporučujeme stránky TajemstviHudby.cz, o kterých jejich autorka napsala:

Hudba je úžasný dar, který byl Bohem dán člověku. Jako všechno na tomto světě, se i ona dá použít k ušlechtilým cílům anebo hanebně zneužít. Hudba tedy není neutrální médium. Co posloucháme a čím se zabýváme, ovlivňuje naše myšlenky, charakter a jednání.

Každý rozumně uvažující člověk může rozpoznat, že naše společnost vykazuje symptomy zanikající civilizace. Všude kolem sebe vidíme důkazy rozmáhajícího se zla. Věříme, že to všechno je součástí kosmického boje sil dobra a zla. Boha a dobrých andělů na jedné straně a satana a padlých andělů na straně druhé. Každý člověk spolupracuje s jednou či druhou stranou, podle toho jakým stylem života žije. My se jednoznačně snažíme žít, pracovat a jednat podle principů království Ježíše Krista. Jsme jeho vojáci. Snažíme se odhalit masku nepříteli spasení a přispět k tomu, aby se každý člověk mohl správně rozhodnout. Hudební průmysl je z velké části v rukou nepřítele, stejně jako průmysl filmový. Satanova filosofie je téměř všudypřítomná.

Už sama hesla „sex, drugs & rock ‚n‘ roll“ vyjadřují morální dekadenci lidské rasy, která byla původně stvořena k Božímu obrazu. Satan ničí Boží obraz v člověku tím, že v něm podporuje zlé, sobecké sklony. Hudba je jednou z jeho nejmocněších zbraní. A protože doba pokročila jeho působení v hudebním průmyslu je čím dál tím více zřetelnější. Okultní symboly jsou všudypřítomné. Je to jeho podpis. Naše stránky mají posloužit lidem k tomu, aby získali pokud možno objektivní informace o lidech, kteří řídí hudební průmysl.Přejeme si, aby si každý člověk uvědomil, že žijeme ve válce, kde už je však rozhodnuto o vítězi. Tím vítězem je Ježíš, který si přeje, aby jsi poznal pravdu a získal život věčný.

„Hle, stojím přede dveřmi a tluču; zaslechne-li kdo můj hlas a otevře mi, vejdu k němu a budu s ním večeřet a on se mnou. Kdo zvítězí, tomu dám usednout se mnou na trůn, tak jako já jsem zvítězil a usedl s Otcem na jeho trůn.“ (Zjevení 3,20-21)

A proto přátelé, probuďte se, vy kdo ještě spíte a zazáří vám Kristus.

Citace:

1. “The truth about the Devil,” Ultrakill volume 3: back page.
2. Rolling Stone Magazine (1972).
3. TIME (April 28, 1967): 53.
4. Sunday Argus (December 14/15, 1996).
5. Sunday Times (November 17, 1996).
6. Ibid.
7. Jonathan Goldman, Healing Sounds: The Power of Harmonics (Healing Arts Press, 2002): 11.
8. The World’s Greatest Composers.
9. William Foster, Toward Soviet America (California: Elgin Enterprises Inc.): 317.
10. Playboy (February 1965): 58.
11. John Lennon, A Spaniard in the Works (NY: Simon and Schuster): 14.
12. Saturday evening Post (August 8, 1964): 28.

Chceš dostávat přehledný souhrn novinek nebo ihned každý nový příspěvek emailem? Přihlaš se k našemu zpravodaji.

Přidej se k 925 dalším odběratelům.

Vyberte seznam(y):

Komentujte

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Navigace

Nejnovější
Nejnovější příspěvky
Nejnovější videa
Přednáškové akce
Sledujte nás na Facebooku
Zdraví
Články
NEWSTART - Osm zákonů zdraví
Alkohol pod lupou
Excitotoxiny
Káva
Kontroverzní mléko
Maso a Bible
Rafinované potraviny
Vegetariánský životní styl
Videa
Život v celé své kráse
Pokrm k zamyšlení
Cukrovka a Rakovina
prof. John Scharffenberg v Brně
Klub zdraví
Zdravý talíř
Recepty
Snídaně
Polévky
Obědy
Dezerty
Pomocníci
Užitečné grafy a tabulky
Bible a víra
Články
Je Bible pravdivá?
Pochopení Bible
Kdo je Ježíš?
Desatero přikázání
Původ zla
Boží plán na odstranění hříchu
Příběh evangelia
Křesťanský život
Duchovní dary
Den odpočinku
Náboženské směry
Uctívání slunce
Babylonské náboženství
Pohanství a katolicismus
Pokřtěné pohanské svátky
Sionismus
Druhý příchod Ježíše Krista
Milénium pokoje
Co se děje po smrti?
Videa
Bez obav do blízkých událostí
Biblická kázání
Biblické odpovědi
Boží Trojice
Budoucnost Evropy
Cliff! - Filozofie pro dnešek
Cyklus biblických zamyšlení
Ellen Whiteová a její kritici
Hledání pravdy
Hleďte vzhůru
Ježíš: Tvá naděje
Konflikt myšlení
Kristus: naše Spravedlnost
Kroky k osobnímu oživení
Manželství, Posvěcení a Bible
Misie v Bangladéši
Modlitební seminář
Nepřátelství
Odlesky naděje
Opravdové křesťanství
Opravování Trhlin
K zamyšlení
Pochopte souvislosti světových událostí
Poznat Boha
Sedmý den
Totální Útok
Tváře milosti
Úplná proměna
Události posledních dní
Věrné správcovství
Vykopávání minulosti
Zjevení pro dnešek
Živý oheň (Věčné evangelium)
Životní příběhy
Bible Online
Koupit Bibli
Biblické lekce
Evoluce vs Stvoření
Články
Podstata sporu
Zapsáno v kamenech
Fosilní záznam
Od stvoření k obnově
Původ života a rozmanitosti
Videa
Genesis Konflikt CZ
Genesis Konflikt SK
Walter Veith v Loma Lindě
Zdalipak věda ví
K zamyšlení
Nebezpečí hudby, filmů a her
Duchovní hudba
Články
Filmový a herní průmysl
Hudební průmysl
Videa
Proroctví a světové události
Články
7 posledních ran
Identifikace Antikrista
Vpřed k Nedělnímu zákonu
Videa
Co nového profesore?
Zprávy ze světa
Papežství naplňuje proroctví
Reformace
Velký spor věků
Články
Reformace
Příběhy reformace
Katolické koncily
Videa
Oživení reformace
500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Valdenští - Zpět do budoucnosti?
Kořeny víry
Strážci pravdy
Putování reformací
Láska a partnerství
Články
Videa
Knihy ZDARMA
Videa
Přehled videí
Nejnovější videa
Seznamy videí
Série přednášek
500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Bez obav do blízkých událostí
Biblická kázání
Biblické odpovědi
Boží Trojice
Budoucnost Evropy
Cliff! - Filozofie pro dnešek
Co nového profesore?
Cyklus biblických zamyšlení
Cukrovka a Rakovina
Ellen Whiteová a její kritici
Genesis Konflikt CZ
Genesis Konflikt SK
Hledání pravdy
Hleďte vzhůru
Ježíš: Tvá naděje
Klub zdraví
Konflikt myšlení
Kristus: naše Spravedlnost
Kroky k osobnímu oživení
Manželství, Posvěcení a Bible
Misie v Bangladéši
Modlitební seminář
Odlesky naděje
Opravdové křesťanství
Opravování Trhlin
Oživení reformace
Papežství naplňuje proroctví
Pochopte souvislosti světových událostí
Pokrm k zamyšlení
Poznat Boha
prof. John Scharffenberg v Brně
Putování reformací
Sedmý den
Strážci pravdy
Totální Útok
Tváře milosti
Události posledních dní
Úplná proměna
Valdenští - Zpět do budoucnosti?
Věrné správcovství
Vykopávání minulosti
Walter Veith v Loma Lindě
Zdalipak věda ví
Zjevení pro dnešek
Zprávy ze světa
Životní příběhy
Život v celé své kráse
Živý oheň (Věčné evangelium)
Audio
Přednáškové akce
Info

Nejnovější videa

Translate »