Amazing Discoveries | Úžasné objevy
Dinosauři nás zaujali již od objevu jejich prehistorických kostí. Díky těmto nálezům se můžeme dozvědět více o tom, jaké podmínky na Zemi panovaly za života dinosaurů.

Fosílie dinosaurů se používají jako důkaz pro podporu evoluční teorie. Nicméně, když se podíváme blíže, můžeme vidět, že fosilní záznam ve skutečnosti podporuje kreacionistickou perspektivu.

Dinosauři a potopa

Dinosauři byli pohřbeni velmi rychle. Někdy se nacházejí v relativně velkých počtech a většinou jsou v poloze, ve které mnozí jakoby ukazovali jasnou orientaci ve směru proudu. Vědci to vysvětlují tím, že tito tvorové žili v údolních nivách, které bývaly periodicky zaplavovány.

Avšak tato ložiska fosílií se táhnou často v oblastech o rozloze tisíců čtverečních kilometrů, což by neodpovídalo takové představě.

Navíc byli někteří dinosauři nalezeni v mořských nánosech, což naznačuje, že byli odneseni do moře. Nedávno byl ve Velké Británii v mořských nánosech nalezen exemplář Scelidosaura, dokonce i s velmi dobře zachovalou kožní tkání, spolu s výtrusy řas a škeblí.1

Dinosauři ve fosilních záznamech

Nejtěžší dinosaurus v záznamu je Argentinosaurus s odhadovanou vahou 100 tun. Nebyl však největší, protože bylo zjištěno, že některé exempláře sauropodů mohly být dlouhé 50 metrů a vestoje i 14 metrů vysoké. Tato zvířata však nevykazují stopy evoluce a ve skutečnosti jsou v tomto směru jedním z velkých problémů, protože zvířata tak pozoruhodné rozmanitosti ve velikosti i tvaru by musela mít rozpoznatelnou vývojovou linii.

V Argentině byl nalezen také velký počet dinosauřích vajec, a to zřejmě vajec těchto velkých tvorů, což se vysvětluje jako dinosauří „jesle“, ale opět i tato dobře zachovalá vejce byla rychle pohřbena nánosem při záplavě.2

Chiappe, jeden z vedoucích pracovníků týmu a hlavní autor článku uveřejněného v časopise Nature o těchto vejcích řekl:

Vědci nalezli takové množství embryonálních pozůstatků, že se zdá, že katastrofa zasáhla místo hnízdění a zabránila vysezení mnohých vajec… Záplavová voda mohla pronikat porézními skořápkami a utopit embrya.3

Dinosauři a ptáci

Někteří vědci říkají, že dinosauři nevyhynuli, ale dále žijí v podobě dnešních ptáků. Vývoj ptáků je sledován až k dinosaurům, ale s touto domněnkou jsou také velké problémy. Pernatý dinosaurus Archeopteryx se podobá Compsognathovi, malému dinosaurovi ze skupiny coerulosaurů a jedinou odlišností, která jej spojuje s ptáky je jeho peří, což bylo v literatuře zpochybňováno. Kromě sporného bodu, který se týká peří jako spojovacího faktoru, jsou zde ještě další problémy, které popírají linii spojující dinosaury s ptáky.

U ptáků je ve srovnání s dinosaury rozdíl v embryonálním vývoji prstů, což naznačuje, že je „téměř nemožné“, aby byli příbuzní.4 Navíc je nemožné si představit, jak by se vakovité plíce dinosaurů mohly vývojem změnit na velmi složité ptačí plíce s jejich průtočným systémem a protiproudovou výměnou kyslíku. Tým vedený Johnem Rubenem z Oregon State University analyzoval hlavní rysy Sinosauropteryxe (tzv. pernatého dinosaura) a dospěl k závěru, že „měchovité plíce se nemohly vyvinout ve vysoce výkonné plíce moderních ptáků“.5

Nikdo nepopírá, že záplavy a fosílie jsou od sebe neoddělitelné, ale pokud by byl dávný svět zničený potopou, zničily by se tak i samotné základy evoluční teorie, která na fosílie nahlíží jako na důkaz dlouhodobého vývoje živých bytostí. Ovšem jsou to právě fosílie, které dokazují, že ptáci nejsou ve skutečnosti příbuzní s dinosaury.

ODKAZY:

1 MARTILL, D. M. / BATTEN, D. J. / LOYDELL, D. K. A new specimen of the thyreophram dinosaur (srovnej s Scelidosaurus with soft tissue preservation). In Palaentology. 2000, sv. 43, s. 549–559.
2 CHIAPPE, L. a kol. Sauropod dinosaur embryos from the late Cretaceous of Patagonia. In Nature. 1998, sv. 396, č. 6708, s. 258–61.
3 25. května 2000 >http://www.canoe.com/CNEWSScienceArchive/981117_dinosaurs.html>
4 BURKE, A. C. / FEDUCCIA, A. Developmental patterns and the identifi cation of homologies in the avian hand. In Science. 1997, sv. 278, č. 5338, s. 666–668. (Je zde uvedeno stanovisko Richarda Hinchliffa publikované v témže vydání: „The forward march of the bird-dinosaur halted“ s. 596–597)
5 GIBBONS, A. Lung fossils suggest dinos breathed in cold blood. In Science. listopad 1997, sv. 278, č. 5341, s. 1129– 1130. Rubensův článek byl publikován v témž čísle: „Lung ventilation in theropod dinosaurs and early birds“, s. 1267– 1270.

AUTOR:

Tento článek je převzatý z knihy Genesis konflikt od prof. Waltera J. Veitha, doktora zoologie, mezinárodně uznávaného vědce, přednášejícího v mnoha zemích Afriky, Evropy, Ameriky a Austrálie. Profesor Veith věří, že evoluce neposkytuje uspokojivé vysvětlení našeho původu. Jeho kniha Genesis konflikt, stejně tak i série videí, která předkládá myšlenky z této knihy, jsou k dispozici v našem eshopu (nebo ZDARMA ke shlédnutí).

Prof. Dr. Veith v této knize prezentuje své studium původu života. Jeho přírodovědecká vášeň ho přivedla k radikálnímu životnímu přehodnocení jeho dřívějšího evolučního pohledu na svět. Upozorňuje na mnohé omyly i neznalost mnoha důležitých objevů. Mýty v dané oblasti systematicky vyvrací a nahrazuje alternativou kreacionistického výkladu přírodních jevů.

Komentujte

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigace

Nejnovější
Nejnovější příspěvky
Nejnovější videa
Události
Sledujte nás na Facebooku
Zdraví
Články
NEWSTART - Osm zákonů zdraví
Alkohol pod lupou
Excitotoxiny
Káva
Kontroverzní mléko
Maso a Bible
Rafinované potraviny
Vegetariánský životní styl
Videa
Život v celé své kráse
Pokrm k zamyšlení
Cukrovka a Rakovina
Klub zdraví
Zdravý talíř
Recepty
Snídaně
Polévky
Obědy
Dezerty
Pomocníci
Užitečné grafy a tabulky
Bible a víra
Články
Je Bible pravdivá?
Pochopení Bible
Kdo je Ježíš?
Desatero přikázání
Původ zla
Boží plán na odstranění hříchu
Příběh evangelia
Křesťanský život
Duchovní dary
Den odpočinku
Náboženské směry
Uctívání slunce
Babylonské náboženství
Pohanství a katolicismus
Sionismus
Druhý příchod Ježíše Krista
Milénium pokoje
Co se děje po smrti?
Videa
Hledání pravdy
Ježíš: Tvá naděje
Budoucnost Evropy
Pochopte souvislosti světových událostí
Totální Útok
Opravování Trhlin
Kroky k osobnímu oživení
Živý oheň (Věčné evangelium)
Konflikt myšlení
Úplná proměna
Nepřátelství
Sedmý den
Cliff! - Filozofie pro dnešek
Cyklus biblických zamyšlení
Bez obav do blízkých událostí
Ellen Whiteová a její kritici
Biblická kázání
Biblické odpovědi
Ostatní
Životní příběhy
Bible Online
Koupit Bibli
Biblické lekce
Evoluce vs Stvoření
Články
Podstata sporu
Zapsáno v kamenech
Fosilní záznam
Od stvoření k obnově
Původ života a rozmanitosti
Videa
Genesis Konflikt CZ
Genesis Konflikt SK
Ostatní
Pozadí hudby, filmů a her
Duchovní hudba
Články
Videa
Proroctví a světové události
Články
7 posledních ran
Identifikace Antikrista
Vpřed k Nedělnímu zákonu
Videa
Zprávy ze světa
Papežství naplňuje proroctví
Reformace
Velký spor věků
Články
Reformace
Příběhy reformace
Katolické koncily
Videa
Oživení reformace
500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Valdenští - Zpět do budoucnosti?
Kořeny víry
Strážci pravdy
Putování reformací
Láska a partnerství
Články
Videa
Knihy ZDARMA
Videa
Přehled videí
Nejnovější videa
Seznamy videí
Série přednášek
Životní příběhy
Ježíš: Tvá naděje
Budoucnost Evropy
Genesis Konflikt CZ
Genesis Konflikt SK
Hledání pravdy
Pochopte souvislosti světových událostí
Totální Útok
Život v celé své kráse
Pokrm k zamyšlení
Cukrovka a Rakovina
Klub zdraví
Opravování Trhlin
Kroky k osobnímu oživení
Konflikt myšlení
Úplná proměna
Oživení reformace
500 let reformace: u cíle nebo u konce?
Valdenští - Zpět do budoucnosti?
Putování reformací
Strážci pravdy
Sedmý den
Cliff! - Filozofie pro dnešek
Cyklus biblických zamyšlení
Bez obav do blízkých událostí
Ellen Whiteová a její kritici
Biblická kázání
Biblické odpovědi
Zprávy ze světa
Papežství naplňuje proroctví
Audio

Nejnovější videa